9384-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laparascopistapel
Referensnummer: 18/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävleborg Läns Landsting avser att köpa en (1) st laparascopistapel till Anestesi centraloperation Gävle Sjukhus.