9390-2020 - ResultatSverige-Borås: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övergripande utbildningar
Referensnummer: 2018-00010IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
Ramavtal omfattar Beställarens behov av följande utbildningar:
DEL A - Arbetsrätt för chefer
DEL B - Lön och lönesättning
DEL C - Medarbetarsamtal
DEL D - Grundkurs i allmän datorhantering
DEL E - Att leda utan att vara chef
DEL F - Presentationsteknik
Del G - Motiverande samtal
DEL H - Excel
DEL I - Outlook
Upphandlingen omfattar inte sådana utbildningar som Beställaren genomför självständigt eller internt.
Under avtalstiden kan förändringar komma att ske utifrån politiska beslut, verksamhetens- och organisationsförändringar.
Leverantören är skyldig att leverera det verkliga behovet med målet att täcka Beställarens behov av utbildningar. Det verkliga utfallet kan således variera från år till år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80533100 Datautbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen