Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Balkonginglasning
Referensnummer: 21-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
HBV upphandlar för medlemmarnas räkning ett ramavtal avseende balkonginglasningar. Avtalet ersätter föregående avtal för balkonginglasningar med referensnummer 17-155.
Ramavtal omfattar leverans samt montering av inglasningar av balkonger och uteplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262900 Balkongarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen