93998-2020 - ResultatSverige-NYNÄSHAMN: VA-arbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för VA-ledningsarbeten
Referensnummer: SUN 2019-046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling omfattande entreprenadarbeten för VA inom Nynäshamns kommun. Förnyelse av befintligt nät enligt på förhand lämnade á-priser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsupphandling omfattande entreprenadarbeten för VA inom Nynäshamns kommun. Förnyelse av befintligt nät enligt på förhand lämnade á-priser. Förnyelseområden kommer avropas i sin helhet och såväl projektering som utförande kommer utföras av entreprenören.