Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor Lyans dagverksamhet.
Referensnummer: KS 000208/2017-350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Allmän beskrivning:
Båstads kommun bjuder in till anbudslämning på dagliga taxiresor mellan bostad och Lyans dagverksamhet för dementa personer.
Upphandlingen avser transport för upp till sex (6) personer bosatta runt om i Båstads kommun. Transporten ska ske från Båstads kommun till Grevie på förmiddagen och tillbaka till Båstads kommun på eftermiddagen. Alla personer är dementa och behöver viss hjälp vid och under färd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen