94088-2020 - ÄndringSverige-Järfälla: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar arbetsgator och ledningar (El, VA, Fjärrvärme mm) på del av Veddestavägen. Området sträcker sig mellan ny anslutning mot Ekonomivägen och till Veddestavägens anslutning mot Äggelundavägen