Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokallösning för social- och omvårdnadsnämnden i partnering
Referensnummer: 22/214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215200 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggentreprenad. Partnering omfattande de tre faserna fördjupad förstudie, detaljprojektering respektive produktion. På förhand fastställt entreprenörsarvode.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen