94135-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
9512 Teknikkonsulter
Referensnummer: 18/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedegas har ett flertal potentiella gasledningsprojekts med nyanslutningar till vårt gasnät samt anläggningsprojekt för flytande naturgas LBG eller LNG och är i behov av konsultation och tekniska tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen