94180-2021 - ÄndringSverige-Enköping: Reparation och renovering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggentreprenader
Referensnummer: TF2020/699
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser byggarbeten. Omfattningen av arbeten varierar från mindre arbeten till byggarbeten i samband med renovering, om- och tillbyggnad och nybyggnation.
Fastigheter som kan bli aktuella förvaltas av Enköpings kommun.
Beställaren avser teckna kontrakt med tre (3) entreprenörer