94185-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdstransportfordon
Referensnummer: RD20/00960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser inköp av 4 st sjukvårdstransportfordon under 2020 och 3 st sjukvårdstransportfordon på option under 2020 som ska användas inom Ambulanssjukvården Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen