94188-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för utbildning och underhållning – Utbildningsutrustning- Industri
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildningsutrustning- Industri
BeskrivningUpphandling avser Luleå kommuns behov av en upphandling avseende Utbildningsutrustning- industri inkl service support och underhåll. Upphandlingen omfattar inköp av fysisk utbildningsutrustning och digitala lärverktyg för användning i undervisningssyft. Den fysiska utrustningen ska vara lämpad för att ge praktisk träning i industriella metoder och arbetssätt, på grundläggande men även mer avancerad nivå.
Intern identifierareKLF 2024/259
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48930000 Programvara för utbildning och underhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUtbildningsutrustning- Industri