94190-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Fullservicebyrå - Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFullservicebyrå - Kommunikationstjänster
BeskrivningHuddinge kommun bjuder in anbudsgivare att lämna anbud i upphandling av Fullservicebyrå - Kommunikationationstjänster, UPP-2025/056. Målet och syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en leverantör av fullservicebyrå inom kommunikation i form av strategisk rådgivning, grafisk produktion, filmproduktion och fotouppdrag, enligt ställda krav i upphandlingen. Detta för att säkerställa att kommunen har en leverantör som kan ge ett sammanhållet byråstöd inom kommunikationstjänster och på det sättet nå hög kvalitet samt strategisk och kreativ höjd inom hela kommunikationsområdet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109685:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 79961000 Fototjänster, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111260 Produktion av informationsvideor, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion