See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leveransavtal införande nytt styrsystem
Beskrivning: Temab har sedan 2020 påbörjat införandet av styrsystemet ABB 800xA för sina Vatten- och avloppsanläggningar. Temab ser därför ett behov av att ta in en konsult med erfarenhet av att genomföra stora utbytesprojekt för att säkerställa att en godtagbar standard skapas, utbytestakten ökar och kostnader kan kontrolleras på ett tydligare vis.
Föregående meddelande: 543210-2025
Intern identifierare: 2025-49
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000