Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlagstjänster.
Referensnummer: 16/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79970000 Förlagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning:
Bokproduktion och marknadsföring för en bokserie som ges ut av centrum för Öresundsstudier vid Lunds universitet. Bokserien har funnits sedan 2003, det fortsatta abetet ska bygga vidare på tidigare produktioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen