Officiellt namn: Vänersborgs kommun Postadress: Sundsgatan 29 Ort: Vänersborg Postnummer: SE-462 85 Land: Sverige Att: Lars Nellbro E-post:lars.nellbro@vanersborg.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Motorfordonsförsäkring Vänersborgs kommun 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Vänersborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Motorfordonsförsäkring Vänersborgs kommun 1.1.2017 – 31.12.2019 med rätt till 1 års förlängning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))