2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal, Säkerhetskonsult - Nationellt avtal
Beskrivning: Akademiska Hus ska teckna ett ramavtal, Säkerhetskonsult. Konsulten ska bistå med expertstöd inom fysisk säkerhet, informationssäkerhet och säkerhetsskydd i projekt som omfattar skyddsobjekt och säkerhetsklassade byggnader. Uppdraget kan inkludera rådgivning, granskning, projektering, utbildning och samordning. Avtalet är Nationellt, men huvuddelen av uppdragen kommer att vara lokaliserade till Stockholm och Uppsala.
Intern identifierare: 26/16
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: 1852400-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Intern identifierare: 1852410-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Obligatoriska krav konsult
Beskrivning: ramavtal
Intern identifierare: 1852411-2