94428-2020 - ResultatSverige-Ängelholm: Programvara för ritning och bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MBK-system Kart och Mät
Referensnummer: KS 2019/521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48320000 Programvara för ritning och bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar införskaffandet av ett MBK-system med tillhörande databas och databasmodell som uppfyller det behov som finns inom kart- och mätverksamheten i Ängelholms kommun och Båstad kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48326100 Digitalt kartläggningssystem, 72224100 Planering av systemimplementation, 72253200 Stödtjänster för system, 72263000 Programimplementation, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen