9443-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Fagersta: Personbilar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullserviceleasing personbilar
Referensnummer: 2018.68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Åtagandet gäller fullserviceleasing inklusive serviceavtal av fabriksnya personbilar av senaste årsmodell.
Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden.
Delområde 1: Bensinbil
Delområde 2: Gasbil
Delområde 3: Elbil
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Bensinbil
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se förfrågningsunderlaget.
Del nr: Gasbil
Gasbil
Del nr: Elbil
34144900 Elfordon
Elbil