94442-2017 - ÄndringSverige-Örebro: Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling – Konsultuppdrag, projektering Hertig Karls Allé, etapp 1.
Referensnummer: Tn 371/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.1.4.
Kort beskrivning
Örebro kommun upphandlar konsulttjänst som innefattar projektering av gata och park för Hertig Karls Allé, etapp 1 i Örebro.