2. Förfarande
Förfarande
Titel: Isgrusupptagning 2024
Beskrivning: Upphandlingen avser upptagning av Isgrus. Isgruset ska tas upp och bortforslas under april månad. Det är cirka 200 000 meter väg där isgruset ska tas upp. GC vägar görs i egen regi.
Intern identifierare: Dnr 2024/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000