Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material för hälsa och rörelse
Referensnummer: KLF 2021/248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37410000 Utrustning till utomhusidrott
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill Ni vara med och bidra till att ge Luleå kommuns tjejer och killar, unga som gamla möjligheten att röra på sig!
Nu genomför Luleå kommuns inköpsenhet på uppdrag av Luleå kommun en ramavtalsupphandling på material för hälsa och rörelse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 37452000 Utrustning för racketsporter och sporter på plan, 37452400 Bollar till racketsporter, rackethandtag och -strängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen