Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Styr och övervakning
Referensnummer: 17/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö kommun avser att träffa ramavtal för styr- och övervakningsarbeten samt el- i styr arbeten för detta avtal omfattas av service, underhåll- och reparationer inom Tyresö kommuns fastighetsbestånd. Ramavtal kommer att tecknas med 1 (en) st. entreprenör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315100 Eltekniska installationer, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tyresö kommun avser att träffa ramavtal för styr- och avervakningsarbeten samt el- i styr.
Arbeten för detta avtal omfattas av service, underhåll- och reparationer inom Tyresö kommuns fastighetsbestånd. Ramavtal kommer att tecknas med 1 (en) st. entreprenör.