94494-2022 - ResultatSverige-Huddinge: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mindre Markarbeten
Referensnummer: HS/2021:307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för mindre, löpande markarbeten avseende uppdrag som har en totalkostnad upp till 1,5 M SEK exkl. moms. Beställaren upphandlar Ramavtal för Markentreprenader avseende uppdrag överstigande 1,5 M SEK exkl. moms separat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen