See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: G4 - Solcellsanläggningar Västra järnvägsgatan 17, 19, 21 och Hörsjögatan 10
Beskrivning: Sinfra genomför upphandling av solcellsanläggningar för Gislaved energis räkning.
Intern identifierare: 23/29
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Ytterligare klassificering (cpv): 09330000 Solenergi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000