9452-2024 - ResultatSverige-Växjö: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem Fordon
Referensnummer: KS 2019-00077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
UM bjuder in till ansökan om kvalificering i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende fordon inom kategorierna personbilar, lätta lastbilar, transportbilar och minibussar upptill åtta (8) passagerare.
Ansökan kan göras löpande under giltighetstiden..
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114400 Minibussar, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ansökan kan göras löpande under giltighetstiden.
Kompletterande information
Frågor gällande upphandlingen ska ställas med hjälp av funktionen "Frågor och svar" i TendSign. Svar publiceras samtidigt till alla som anmält intresse för upphandlingen.
Endast publicerade skriftliga svar och förtydliganden lämnade av UM är att se som giltiga förtydliganden.