Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande enhet:
Göteborg Energi AB (Ombud för Göteborgs Hamn AB), Box 53, 401 20 Göteborg, Sverige.
Besöksadress: Johan Willins gata 3, vid Rantorget.
Organisationsnummer: 556362-6794
Leveransadress/Utförandeadress:
Anges i respektive avrop.
Avtalstider:
2. Elinstallationsarbeten, lågspänning mindre eller lika med 1 000 V. Installation, felsökning, reparationer, service och underhåll av elkraft- och automationsanläggningar. För Göteborgs hamn gäller även: Elektrifierat stängsel, passagekontroll, inbrottslarm, CCTV-anläggningar, och övriga inbrottsskydd.
5. Reläskydd och kontrollutrustningar Provning och programmering av reläskydd med tillhörande kontrollutrustning inom eldistributions- och produktionsanläggningar.