Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsskyltar för inom- och utomhusbruk
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande informationsskyltar för inomhus- och utomhusbruk, skyltsystem, banderoller, skyltar med taktila tecken och punktskrift/blindskrift och liknande samt enklare formgivning (gäller skyltar med enkel informationstext).
Skyltar ska vara tillverkade av aluminiumplåt, gravyrplast, plast eller kanalplast. Banderoller ska vara tillverkade av plast.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34928472 Skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen