Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Individuellt formade sitsar
Referensnummer: 2022.05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193223 Säten till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av individuellt formade sitsar inklusive tillbehör.
Upphandlingen
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av individuellt formade sitsar, höftbälte för rullstol samt övriga bälten och selar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen