94590-2018 - ÄndringSverige-Gustavsberg: Färdiglagad mat
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagning & leverans av lunchportioner
Referensnummer: 2018UTN/0031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894200 Färdiglagad mat
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av att tillaga och leverera lunchportioner till elever vid Gustavsbergs gymnasium (G2) och Värmdö daglig verksamhet.
Gustavsbergs gymnasium är en liten kommunal gymnasieskola med ca.300 elever. Skolan ligger i Gustavsberg i Värmdö kommun.
Värmdö daglig verksamhet är en sysselsättning för personer inom Lss i yrkesverksam ålder.
Verksamheten har idag 31 brukare men alla äter inte lunch så idag serveras det 30 portioner, 5 dagar i veckan. Värmdö daglig verksamhet har öppet året runt måndag till fredag förutom röda dagar och aftnar.