94631-2017 - ResultatSverige-Stockholm-Arlanda: Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandmaterial och Tjänster.
Referensnummer: SDA 2016-001528
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia avser att teckna ett 4 + 1 + 1 + 1 årigt avtal med en leverantör som har resurserna, kompetensen och kapaciteten att leverera Brandskyddsmaterial och Tjänster enligt skall kraven som framgår i denna upphandling.
Syftet med upphandlingen är att hitta en leverantör som kan leverera produkter och tjänster inom Brandskydd för samtliga Swedavia flygplatser och verksamheter. Leverantören förutsätts kunna erbjuda produkter och tjänster under hela avtalsperioden.
Leverantören förväntas vara erfaren och erhålla ett brett sortiment av både varor och tjänster såsom underhåll, installation. Krav på teknik, produkt och tjänst skall kunna ställas vid varje avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt beskrivning i systemet E-Avrop.