94652-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Bortskaffande av aska
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Askhantering för Hörneborgsverket inom Övik Energi AB.
Referensnummer: 2017-06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513400 Bortskaffande av aska
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar Beställarens behov av hämtning, borttransport och omhändertagande av flygaska och bottenaska. I uppdraget ingår att tillse att erforderliga tillstånd finns för vidarebehandling, deponering, eventuellt mellanlagring och slutnyttjande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen