94655-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Borlänge: Dokumenthanteringstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utdatatjänster.
Referensnummer: ABBE 2017/313
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72512000 Dokumenthanteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande: skapande av dokumentlayouter, materialanskaffning, produktion, och distribution av pappersfakturor, e-fakturor och EDI-fakturor och andra kunddokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79571000 Utskick, 79824000 Tryckning och distribution, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen