94670-2023 - PlaneringSverige-Vänersborg: Engångshandskar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Engångshandskar inom vård och omsorg
Referensnummer: RS 2022-05098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Annonserar en request for information(RFI) inför kommande upphandling av Engångshandskar inom vård och omsorg
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonserar request for information (RFI) inför kommande upphandling