Ramavtal avseende byggentreprenader med avrop mellan 0-15 Mkr i form av underhållsarbete, tillbyggnader, ombyggnader, ombyggnader och nybyggnader samt övriga eventuella tillkommande verksamhetsförändringar, t.ex. tillgänglighetsanpassningar.
Huddinge Samhällsfastigheter och Huddinge kommun är upphandlande myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenader i form av underhållsarbete, tillbyggnader, ombyggnader och nybyggnader samt övriga eventuella tillkommande verksamhetsförändringar, t.ex. tillgänglighetsanpassningar med en avropsvolym mellan 0-4 Mkr.
Skogås, Trångsund
Del nr: 2
Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp
Del nr: 3
Avrop 4-15 Mkr
Del nr: 4
Byggentreprenader i form av underhållsarbete, tillbyggnader, ombyggnader och nybyggnader samt övriga eventuella tillkommande verksamhetsförändringar, t.ex. tillgänglighetsanpassningar för avrop mellan 4-15 Mkr, genom förnyad konkurrensutsättning.