94754-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Huddinge sjukhus, ombyggnad, By B2 och B4.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Projektet avser ombyggnad av delar, på olika våningsplan, i hus B2 och B4, Huddinge sjukhus.
Total bruttoarea ca 6 000 m2.
Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45111100 Rivning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45343230 Installation av sprinklersystem, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.