94787-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling geotekniska undersökningar Inlandsbanan
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Geotekniska fältundersökningar med tillhörande utvärderingar och rapporter inom 3 geografiska områden längs Inlandsbanan. Anbud kan lämnas för ett eller flera anbuds-/geografiska områden. Separata avtal kommer att framtas baserat på upphandlingsresultatet för respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SKK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen