94796-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VVS-material
Referensnummer: 2019/KSUH 0007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
VVS-material som installationsrör, ventiler, bad, dusch, wc, pumpar, VVS-verktyg, maskiner, skyddsutrustning, don, slangar, kanalsystem, fläktar/aggregat, spiskåpor, infästning, sanitetsarmatur, med mera
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42600000 Verktygsmaskiner, 42996400 Blandare, 44161000 Ledningsrör, 44162100 Rörledningsmaterial, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163200 Rörledningsarmatur, 44164300 Rörmaterial, 44411000 Sanitetsgods, 44511000 Handverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen