94839-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teaterstolar till Roslagsskolans aula
Referensnummer: KS 19-250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillverkning, leverans och montering av 522 stycken nya stolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39160000 Skolmöbler, 39200000 Inredning, 39111200 Teaterfåtöljer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen