94887-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Yrkes- och arbetskläder till Södertälje, Salem, Nykvarn, Katrineholm, Vingåker och Telgekoncernen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södertälje.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Arbets- och profilkläder inom varsel och hantverk för Södertälje, Salems, Nykvarns, Katrineholms, Vingåkers kommun och Telge.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18110000 Arbetskläder för män
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.