Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rollator
Referensnummer: 2022.03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141720 Gånghjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de skånska kommunernas behov av rollator hopfällbar i djupled. Upphandlingen är ett komplement till en tidigare genomförd upphandling av rollatorer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen