94900-2017 - ResultatSverige-Sandviken: Byggmaterialrelaterade produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmateriel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sandviken.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Sandvikens kommun upphandlar byggmateriel.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.