94931-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Almanackor eller agendor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors-, skolmaterial, kopieringspapper och almanackor
Referensnummer: KS 2018/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22817000 Almanackor eller agendor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontors-, skolmaterial, kopieringspapper och almanackor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22817000 Almanackor eller agendor, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30194900 Skriv- eller ritbordsunderlägg, 30195400 Skrivtavlor och tillbehör, 30195910 Skrivtavlor (whiteboardtavlor), 30197620 Skrivpapper, 30197643 Kopieringspapper, 30199320 Mönstrat eller perforerat skrivpapper, 30199330 Papper i löpande bana till skrivare, 30199780 Skrivunderlägg, 39260000 Brevkorgar och skrivbordsutrustning, 39261000 Brevkorgar, 39263000 Skrivbordsutrustning, 39263100 Skrivbordsset, 39292400 Skrivmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen