94948-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Fruktkorgar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av fruktkorgar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 8 000 000 SEK
exkl. moms