94962-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: System för registrering och undersökningsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling avseende EKG-system för diagnostik av vilo-EKG
Referensnummer: FSN 2020-0149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillhandahålla EKG-system (utrustning och integration mot EKG-databas) för diagnostik av vilo-EKG till flertalet av
Flertalet sjukhus inom Region Stockholm och Region Gotland.
Upphandlingen är tänkt att resultera i tecknande av ett (1) ramavtal med en leverantör under en avtalstid om två (2) år med option om förlängning upp till 24 månader.
Upphandlingens maxvolym är 150 st EKG-system.