9499-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning Räddningsinsats GRIB
Referensnummer: 17/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Grundutbildning för Räddningstjänstpersonal i Beredskap (GRIB).
Avser planering och genomförande av utbildningen.
Landet indelat i regioner där en leverantör per region utses.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75252000 Räddningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen