See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schema- och bemanningssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett schema- och bemanningssystem. I upphandlingen ingår införande av systemet, inklusive uppsättning, konfiguration, migering från TimeCare, utbildning och övriga konsultinsatser. Leverantören ansvarar för drift av systemet under avtalstiden, uppdateringar och uppgraderingar samt support till beställaren. Konsultinsatser och utbildning kan också bli aktuellt under avtalstiden.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111405:Lot:1