Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster 2020
Referensnummer: GNU 2019/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser kompletta resebyråtjänster, såsom resebyråservice för tjänsteresor i Sverige och utomlands och ska bland annat omfatta följande: • Flygresor • Tågresor • Bussresor • Anslutningstransporter • Hotell/logi • Hyrbil • Båtresor • Gruppresor
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster, 63511000 Organisering av paketresor, 63512000 Försäljning av färdbiljetter och förmedling av paketresor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen