Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Digitalt enkätverktyg / RFI Digital survey tool
Referensnummer: 21/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
SKR vill undersöka möjligheten att ha ett digitalt enkätverktyg ”in-house” som mer eller mindre helt kan administreras av SKR:s egen personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48810000 Informationssystem, 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna RFI genomförs med anledning av Sveriges Kommuner och Regioners (nedan kallat SKR) har avsikt att upphandla ett digitalt enkätverktyg.
För att den planerade upphandlingen ska utformas på ett så tydligt, ändamålsenligt och affärsmässigt sätt som möjligt, vill SKR i den här inledande fasen öppna för en dialog med intresserade marknadsaktörer. Därför väljer SKR att genom denna så kallade Request for Information (RFI) bjuda in intresserade leverantörer att besvara några frågor. Det här är ett tillfälle för er intresserade leverantörer att lyfta frågor och synpunkter som ni anser är viktiga för att upphandlingen ska leda till ett bra resultat.