Officiellt namn: Telge Inköp AB Postadress: Box 633 Ort: Södertälje Postnummer: SE-151 27 Land: Sverige Att: Britt-Marie Hedlund E-post:Britt-Marie.Hedlund@telge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen TI 2016-1176 Finansiell leasing fordon för Katrineholm och Vingåkers kommun med bolag.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Katrineholm.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal avseende finansiell leasing för finansiering av fordon för Katrineholms kommun, Katrineholms Fastighets AB, Vingåkers kommun, Vingåkershem AB, Vingåkers kommunfastighet AB, Västra Sörmland Räddningstjänst och Sörmland Vatten och Avfall AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66114000 Finansiell leasing, 34100000 Motorfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.