Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Artiktekttjänster - DIS
Referensnummer: KS 2021/99
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
DISet omfattar arkitekttjänster för Ängelholms kommun, AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler med förutsättningar enligt administrativa föreskrifter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen